Logopeda

Od września 2019 czynny gabinet logopedyczny prowadzony przez mgr Monikę Linkner-Modrzejewską. Terapia wad wymowy, ćwiczenia artykulatorów, usprawnianie komunikacji werbalnej. Terapia dzieci i dorosłych  (afazja, dysartria). Terapia zaburzeń emisji głosu.

Kapilaroskopia

                                                             KAPILAROSKOPIA                                                

Kapilaroskopia jest nieinwazyjną, bezbolesną metodą oceny małych naczyń krwionośnych (kapilar) w obrębie wałów paznokciowych gównie dłoni. Badanie trwa ok. 20 minut , wynik otrzymywany jest na miejscu.

Badanie to służy do diagnostyki niektórych chorób reumatycznych np. twardzina układowa , mieszana choroba tkanki łącznej, zapalenie skórno – mięśniowe, toczeń układowy. Niejednokrotnie zmiany w małych naczyniach wyprzedzają inne poważniejsze objawy tych schorzeń.

Jest także kluczowym badaniem diagnostycznym objawu Raynauda tzn. napadowego blednięcia , następnie sinienia i przekrwienia palców , które pojawia się po ekspozycji na zimno lub pod wpływem stresu i towarzyszą mu nieprzyjemne mrowienia, drętwienia. Badanie służy do różnicowania pierwotnego ( łagodnego ) i wtórnego ( w przebiegu choroby reumatycznej ) objawu Raynauda , co ma istotne znaczenie dla postawienia prawidłowego rozpoznania.

Niezmiernie ważne jest właściwe przygotowanie do badania !! – patrz zakładka

„DLA PACJENTA

 

Fizjoterapia uroginekologiczna

        Miło Nam powitać w Naszym zespole fizjoterapeutkę uroginekologiczną Panią Karolinę Kwiatek-Rolka specjalizującą się w leczeniu zaburzeń dna miednicy, a w szczególności: nietrzymaniem moczu, zaburzeniem czucia w obrębie krocza, profilaktyką okołoporodową, odbudową prawidłowej funkcji mięśni krocza. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę zdobytą na licznych kursach i szkoleniach. Metody leczenia, które stosuje w pracy oparte są na najnowszych standardach światowych. Zapraszamy do rejestracji oraz na konsultacje już od 15 marca.